Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2009 i młodszych w Somoninie

piątek, 17 marca 2017 r., 10:07
fot. nadesłane

W sobotę, 4 marca na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już trzynasty turniej z cyklu Somonino Cup, który odbywa się pod patronatem wójta gminy Somonino.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych w pierwszej fazie turnieju na dwie grupy. Grupę A zdominował KTS-K Lew Lębork zdobywając komplet 12 pkt. Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskały drużyny Jaguar Gdańsk Południe i Sporting Leźno (obie po 7 pkt) oraz czwarty AP Pomorzanin Trójmiasto (3 pkt). Piąte miejsce zajął KS II Skorzewo (0 pkt), który zagrał o miejsce dziewiąte. W grupie B prym wiodła drużyna MKS Czarni Pruszcz Gdański (9 pkt). Drugie miejsce zajęli Qumple Gdańsk wyprzedzając KS Skorzewo (obie po 7 pkt) oraz Jaguar II Gdańsk Południe (6 pkt). Wszystkie drużyny awansowały do ¼ finału, zaś piąte miejsce zajęła Jedyneczka Kartuzy (0 pkt), która rywalizowała o miejsce dziewiąte.

Fazę pucharową turnieju rozpoczęły mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym spotkaniu Lew Lębork pewnie pokonał Jaguar II Gdańsk Południe 2:0. W kolejnym meczu padła zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika Sportingu Leźno, który pokonał tym samym drużynę Qumpli. Ostatnie dwa mecze tej fazy nie rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry kończąc się wynikiem 1:1 i potrzebne były serie rzutów karnych. Wpierw strzały z szóstego metra pewniej wykonywali młodzi zawodnicy KS Skorzewo pokonując 2:0 Jaguar Gdańsk Południe, a następnie dość sensacyjnie zwycięzca grupy B Czarni Pruszcz Gdański ulegli AP Pomorzaninowi Trójmiasto 0:2.

Następnie odbyły się mecze półfinałowe. Wpierw o miejsca 5-8 Qumple pokonali Jaguara II Gdańsk Południe 2:0, zaś "pierwsza drużyna" Jaguara wygrała 1:0 z Czarnymi Pruszcz Gdański. Następnie odbyły się mecze decydujące o awansie do finału. W pierwszym spotkaniu dość niespodziewanie Sporting Leźno rozgromił mającego do tej pory komplet zwycięstw Lew Lębork aż 5:0. Drugi mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem bezbramkowym, więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy KS Skorzewo pokonując AP Pomorzanin Trójmiasto 2:1.

Ostatnim etapem turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce dziewiąte KS II Skorzewo pokonał Jedyneczkę Kartuzy 1:0. Miejsce siódme zajął Jaguar II Gdańsk Południe, który po bezbramkowym remisie pokonał Czarnych Pruszcz Gdański w rzutach karnych 2:1. Mecz o miejsce piąte był mniej zacięty Jaguar Gdańsk południe rozbił Qumpli 4:0. W meczu o najniższy stopień podium Lew Lębork po bardzo zaciętej walce pokonał AP Pomorzanin Trójmiasto 3:2. Finał jak na niego przystało stał na wysokim poziomie i trzymał w napięciu do samego końca. Po bardzo wyrównanym meczu o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy Sportingu Leźno wygrywając z KS Skorzewo 1:0.

Składy medalistów:
1. Sporting Leźno - Kornel Kołtoń, Dawid Lewandowski, Maksymilian Mielewczyk, Adrian Machalewski (6), Kamil Szadach (4), Konstanty Szustek, Paweł Przybyszewski (1), Jakub Przybyszewski, Kacper Wilczewski
2. KS Skorzewo - Antoni Migiel, Miłosz Dobek, Fabian Ugowski, Michał Zaborowski (1), Julian Wica (1), Oskar Potrac (1), Borys Bonkowski
3. AP Lew Lębork - Kacper Walczyński, Szymon Kuczyński, Paweł Pachocki (8), Michał Wiśniewski, Aleksander Kowalczuk, Szymon Nowicki (2), Tymoteusz Miotk, Maciej Pospieszny (1), Norbert Pankowski, Alan Pasik, Łukasz Łuszkiewicz

Ostateczna kolejność:
1. Sporting Leźno
2. KS Skorzewo
3. KTS-K Lew Lębork
4. AP Pomorzanin Trójmiasto
5. Jaguar Gdańsk Południe
6. Qumple Gdańsk
7. Jaguar II Gdańsk Południe
8. MKS Czarni Pruszcz Gdański
9. KS II Skorzewo
10. Jedyneczka Kartuzy


Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Alex Czarniecki (Jaguar Gdańsk Południe)
- najlepszy bramkarz: Antoni Migiel (KS Skorzewo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Kamil Szadach (Sporting Leźno)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.