Zmiany w nocnej i świątecznej opiece chorych dopiero od października

piątek, 17 marca 2017 r., 11:06
fot. MD-Z

Wszystko wskazuje na to, że kartuski szpital przejmie nocną i świąteczną opiekę chorych dopiero od 1 października, a nie jak wcześniej poinformowało PCZ, od 1 lipca. Okazuje się, że NFZ przedłuży kończącą się 30 czerwca umowę z NZOZ Kaszuby na kolejne trzy miesiące.

We wtorek, 14 marca opublikowaliśmy informację, podaną na konferencji w Powiatowym Centrum Zdrowia na temat tego, że kartuski szpital od 1 lipca przejmie świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. Okazuje się jednak, że zmiany w powiecie kartuskim, tak jak w całej Polsce zostaną wprowadzone od 1 października.

Po publikacjach prasowych NZOZ Kaszuby otrzymał pismo z Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku, w którym informuje, że umowa z placówką zostanie najprawdopodobniej przedłużona od 30 czerwca na kolejne trzy miesiące.

- W projekcie zmian do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, spowodowanych wprowadzeniem tzw. sieci szpitali, jako datę graniczną wygaśnięcia dotychczasowych umów wskazano 30 września br. Zawarta z Państwem umowa będzie więc najprawdopodobniej przedłużona o 3 miesiące stosownym aneksem - wyjaśnia w piśmie do NZOZ Kaszuby gdański oddział NFZ.

Podaną na konferencji z udziałem mediów informację sprostował także prezes Powiatowego Centrum Zdrowia.

- W nawiązaniu do spotkania z państwem w 14 marca i informacji o proponowanych zmianach w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej, informuję, że zbyt pochopnie podałem termin podjęcia prowadzenia Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych. W swojej wypowiedzi sugerowałem się treścią projektu ustawy (druk 1322) oraz rozmowami z przedstawicielami resortu zdrowia. O jednoznacznym terminie zmian w NOCH poinformuję niezwłocznie. Przepraszam Państwa i osoby, które moją wypowiedzią zostały wprowadzone w błąd - informuje Karol Góralski, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w przesłanym do mediów sprostowaniu.

Wszystko wskazuje więc na to, że zmiany, o których pisaliśmy nastąpią, jednak trzy miesiące później niż zakładało Powiatowe Centrum Zdrowia. Do 30 września nocną opiekę sprawować będzie przychodnia NZOZ Kaszuby przy ul. Mściwoja II.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.