Dziennikarze portalu Kartuzy.info wyróżnieni w konkursie SGL Local Press

piątek, 17 marca 2017 r., 13:23

Miło nam poinformować, że dziennikarze portalu Kartuzy.info zostali wyróżnieni w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych - Local Press 2016. Tekst Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego poświęcony Domowi Seniora Wrzos znalazł się w gronie siedmiu publikacji nominowanych do nagrody głównej w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Na konkurs wpłynęło w tym roku prawie 500 tekstów.

Ogólnopolski konkurs dziennikarski Local Press od 2008 roku organizuje Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. To organizacja zrzeszająca 44. wydawców polskich niezależnych gazet lokalnych. Powstało osiemnaście lat temu jako Stowarzyszenie Wydawców Polskiej Niezależnej Prasy Lokalnej. Jego członkowie dziś są wydawcami 76 gazet i 65 portali internetowych.

Jak podkreśla Alicja Molenda, prezes Rady Wydawców SGL, stowarzyszenie poprzez konkurs chce przede wszystkim docenić profesjonalne, zgodne z najlepszymi standardami, interesujące dla czytelnika dziennikarstwo w Polsce powiatowej, czyli tam, gdzie powstają materiały do lokalnych gazet, portali, telewizji.

- Na nasz ogólnopolski konkurs napłynęło w tym roku ponad 700 materiałów. Znaczy to, że marka i wyróżnienie w nim są ważne. nie tylko dla członków organizującego to wydarzenie stowarzyszenia, ale dla całego środowiska prasy lokalnej w Polsce. Cieszymy się, że dziennikarze chcą rywalizować w SGL Local Press i że to współzawodnictwo podnosi im zawodową poprzeczkę, rozwija, sprawia przyjemność. W czasach multimediów i niezliczonej liczby źródeł informacji to bardzo przydatne - informuje Alicja Molenda.

W każdej z czterech kategorii nominowano tylko siedem materiałów, więc już sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem. Prace oceniała jury, któremu przewodniczył Mariusz Szczygieł, wybitny publicysta, reportażysta, pisarz i laureat Europejskiej Nagrody Literackiej.

Materiał Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego pt. "Hopowo. Dom pogodnej starości. W życiu nikogo z rodziny bym tam nie oddała" otrzymał nominację w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Autorów zaproszono na uroczystą galę do Zamku Królewskiego w Warszawie. W jej trakcie wręczono główne nagrody w każdej kategorii oraz nominacje.

MD-Z

Wyróżnienie wyróżnieniem, ale rozsiewacie konia trojańskiego - zróbcie z tym porządek
King Of Snake   niedziela, 19 marca 2017 r., 20:22
do yogi -uprawiają jogę
Bozenka106   sobota, 18 marca 2017 r., 14:43
Gratuluję !!!!! Wielkie Brawa.....
stefan   sobota, 18 marca 2017 r., 09:39
Gratuluję!!!! Ale co z seniorami z Wrzosu???
yogizkartuz   piątek, 17 marca 2017 r., 22:36