Dziennikarze portalu Kartuzy.info wyróżnieni w konkursie SGL Local Press

piątek, 17 marca 2017 r., 13:23

Miło nam poinformować, że dziennikarze portalu Kartuzy.info zostali wyróżnieni w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych - Local Press 2016. Tekst Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego poświęcony Domowi Seniora Wrzos znalazł się w gronie siedmiu publikacji nominowanych do nagrody głównej w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Na konkurs wpłynęło w tym roku prawie 500 tekstów.

Ogólnopolski konkurs dziennikarski Local Press od 2008 roku organizuje Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. To organizacja zrzeszająca 44. wydawców polskich niezależnych gazet lokalnych. Powstało osiemnaście lat temu jako Stowarzyszenie Wydawców Polskiej Niezależnej Prasy Lokalnej. Jego członkowie dziś są wydawcami 76 gazet i 65 portali internetowych.

Jak podkreśla Alicja Molenda, prezes Rady Wydawców SGL, stowarzyszenie poprzez konkurs chce przede wszystkim docenić profesjonalne, zgodne z najlepszymi standardami, interesujące dla czytelnika dziennikarstwo w Polsce powiatowej, czyli tam, gdzie powstają materiały do lokalnych gazet, portali, telewizji.

- Na nasz ogólnopolski konkurs napłynęło w tym roku ponad 700 materiałów. Znaczy to, że marka i wyróżnienie w nim są ważne. nie tylko dla członków organizującego to wydarzenie stowarzyszenia, ale dla całego środowiska prasy lokalnej w Polsce. Cieszymy się, że dziennikarze chcą rywalizować w SGL Local Press i że to współzawodnictwo podnosi im zawodową poprzeczkę, rozwija, sprawia przyjemność. W czasach multimediów i niezliczonej liczby źródeł informacji to bardzo przydatne - informuje Alicja Molenda.

W każdej z czterech kategorii nominowano tylko siedem materiałów, więc już sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem. Prace oceniała jury, któremu przewodniczył Mariusz Szczygieł, wybitny publicysta, reportażysta, pisarz i laureat Europejskiej Nagrody Literackiej.

Materiał Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego pt. "Hopowo. Dom pogodnej starości. W życiu nikogo z rodziny bym tam nie oddała" otrzymał nominację w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Autorów zaproszono na uroczystą galę do Zamku Królewskiego w Warszawie. W jej trakcie wręczono główne nagrody w każdej kategorii oraz nominacje.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.