"Kaszubski Stolem" - I Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych w Kartuzach

sobota, 18 marca 2017 r., 15:09
fot. MD-Z

Freestyle, jazz, show dance, hip-hop, dancehall - to tylko niektóre ze stylów tanecznych, które podziwiać można w gimnazjum nr 1 w Kartuzach. W sobotę o godz. 9 rozpoczął się tam I Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych - Kaszubski Stolem. Tancerzy podziwiać można do godz. 18.

Około 500 uczestników bierze udział w turnieju formacji tanecznych, który w sobotę odbywa się w gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Grupy przybyły na zmagania z różnych zakątków Pomorza.

- W turnieju biorą udział reprezentacje około 20 szkół i ośrodków tańca oraz grup działających przy centrach kultury. Łącznie przybyło około 5000 tancerzy. Prezentują się w różnych stylach tanecznych. Mamy tu właściwie przekrój wszystkich najważniejszych - od stylów ulicznych takich jak dancehall czy hip-hop, po klasykę - jazz dance czy taniec współczesny. Organizujemy wiele festiwali, więc uczestnicy dobrze się znają. Poziom tańca na Pomorzu jest bardzo wysoki, mamy mistrzów Europy i świata, jest więc co oglądać - informuje Piotr Zagrodnik z Agencji Artystycznej Bravo, która zorganizowała turniej.

Formacje rywalizują w różnych kategoriach wiekowych - do lat 8, 9-11 lat, 12-15 lat i powyżej 15. Prezentują się w takich stylach jak hip-hop, jazz dance, taniec współczesny, taniec klasyczny, dancehall, cheerleaders, disco show czy freestyle.

- Najmłodsze grupy przygotowane są świetnie - dzieci prezentują bardzo fajny poziom techniczny. Zapał, dynamika z jaką się poruszają uczestnicy naprawdę robią wrażenie. Niektóre grypy prezentują się w kilku stylach tanecznych, co bardzo dobrze rokuje dla nich na przyszłość. Nie będą tanecznie zamknięte w jednym stylu tylko poradzą sobie i w funku i w jazzie iw hip - hopie - informuje juror konkursu Adam Łukowski.

Jury ocenia takie elementy jak choreografia, spójność z muzyką, technikę tańca i wyraz artystyczny.

Rywalizacja taneczna ma zakończyć się około godz. 18.20. Na godz. 19 zaplanowano wręczenie nagród.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.