Silny wiatr nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia

sobota, 18 marca 2017 r., 20:45
fot. internet/materiały IMiGW

W nocy z soboty na niedzielę nad Kaszubami przejść mogą wichury o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Przed silnym wiatrem przestrzega Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Wichury mają potrwać przynajmniej do godz. 3 w nocy z soboty na niedzielę.

Ostrzeżenie obejmuje m.in. województwo pomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, lubelskie, małopolskie, podkarpackie i śląskie.

W związku z wystąpieniem silnego wiatru I stopnia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega Instytut.

MD-Z


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.