Sianowska Huta. Strażacy odznaczeni za wieloletnią służbę

niedziela, 19 marca 2017 r., 19:22
fot. AL

W niedzielne popołudnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowskiej Hucie zebrali się, by dokonać podsumowania minionego roku oraz przedstawić plan działalności na najbliższe miesiące. Była to też okazja do uhonorowania druhów odznakami za wysługę lat. Prym wśród wyróżnionych wiedzie prezes jednostki Franciszek Szwaba, który na rzecz lokalnej społeczności służy już od 55 lat.

Powoli dobiega końca cykl spotkań sprawozdawczych w jednostkach ochotniczych straży pożarnych. W niedzielę oceny ubiegłorocznej działalności dokonali strażacy z Sianowskiej Huty. W 2016 roku tamtejsi ochotnicy interweniowali 18 razy, przy czym w 17 przypadkach działali przy miejscowych zagrożeniach oraz odnotowali jeden pożar.

Ich działalność nie ograniczała się jednak jedynie do akcji ratowniczych. Ochotnicy podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności, dbali o sprzęt i remizę, propagowali zasady bezpieczeństwa, a także aktywnie działali na rzecz miejscowej społeczności.

Zebranie było też doskonałą okazją do podziękowania strażakom za ich bezinteresowną służbę.

- Chciałbym podziękować za kolejny rok waszej służby, za to, że mieszkańcy gminy Kartuzy mogą czuć się bezpiecznie. Podejmujecie działania nie tylko wówczas, gdy do akcji wzywa was syrena, ale także w innych sytuacjach ważnych dla lokalnej społeczności. Jesteście zawsze tam, gdzie potrzebujemy waszej pomocy i za tę chęć oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, chciałbym wam podziękować - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- To, że tu jesteście oznacza, że chcecie kontynuować swoją działalność i realizować przyjęty na siebie dobrowolnie obowiązek ratowania zdrowia, życia, mienia ludzkiego oraz środowiska. Z tej działalności ratowniczej wywiązaliście się w ubiegłym roku wzorowo. Chciałbym podziękować wam za waszą społeczną pracę, zaangażowanie, poświęcenie oraz ofiarność podczas działań ratowniczo-gaśniczych, jak i szkoleń - dodawał Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, st. bryg. Edmund Kwidziński.

Podczas spotkania uhonorowano również strażaków odznakami za wysługę lat. Największym stażem może pochwalić się prezes OSP Sianowska Huta Franciszek Szwaba, który bezinteresownie na rzecz lokalnej społeczności działa już od 55 lat.

Odznakami "Za wysługę lat" uhonorowani zostali:

Franciszek Szwaba - 55 lat służby
Stanisław Pelcer - 35 lat służby
Jan Okrój - 30 lat służby
Marek Piernicki - 30 lat służby
Marian Szodrowski -30 lat służby
Stanisław Szwaba - 30 lat służby
Władysław Okrój - 30 lat służby
Krzysztof Okrój - 25 lat służby
Marek Szwaba - 20 lat służby
Łukasz Piernicki - 15 lat służby
Patryk Walkusz - 10 lat służby
Mateusz Merchel - 10 lat służby
Łukasz Merchel - 10 lat służby
Jakub Okrój - 10 lat służby
Szymon Klawikowski - 5 lat służby

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.