Był pijany, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:12
fot. archiwum

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policję kierowca BMW. Mężczyzna spowodował kolizję w Klukowej Hucie i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę w Przewozie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali w piątek ok. godz. 20.30 w Przewozie, mężczyznę, który kierował BMW mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

- Mężczyzna wcześniej w Klukowej Hucie doprowadził do kolizji z samochodem marki audi, którym kierował 22-latek. Kierowca audi był trzeźwy, kierowca BMW oddalił się z miejsca zdarzenia. Krótko po tym został zatrzymany i osadzony - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Pojazd zabezpieczono, kierowcy BMW zabrano prawo jazdy. Usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

MD-Z

Za takie wykroczenie powinno być np. pół roku więzienia, bo jak widać większe kary i sankcje nie pomagają. Może jak trafi na 6 miesięcy do więzienia to przemyśli swoje postępowanie. Podejrzewam że jak trafiło by za kratki 15 osób reszta zastanowiłaby sie dwa razy zanim wsiadła by za kółko po alkoholu.
AniaS   środa, 22 marca 2017 r., 10:05