Sierakowice. Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych - przyznano ponad 60 tys. zł

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:08

Gmina Sierakowice rozstrzygnęła kolejny konkurs na realizację zadań publicznych. W styczniu samorząd przyznał 533 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu sportu i edukacji. Na początku marca rozdysponowano natomiast środki na kulturę i przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom.

Na przedsięwzięcia z zakresu "Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym" przyznano 34 tys. zł. W konkursie złożono dwanaście wniosków, dotacje otrzymało dziewięć z nich. Wsparcie pozyskano m.in. na organizacje zajęć rekreacyjnych, profilaktycznych i sportowych.

Wiejski Klub Sportowy F.C. Gowidlino otrzymało 7.700 zł na projekty "Wakacyjne oraz zimowe turnieje otwarte dla mieszkańców gminy Sierakowice i sołectwa Gowidlino" oraz "Wakacyjna integracja: z rodziną na sportowo". Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Uśmiech Dziecka" pozyskała 5 tys. zł na projekt "Zachować równowagę - profilaktyka otyłości dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej oraz dla mieszkańców gminy Sierakowice". GKS Sierakowice pozyskał 5 sty. Zł na organizację "XVII biegów ulicznych wokół ołtarza papieskiego - Sierakowice 2017 - Jan Paweł II orędownikiem życia rodziny w trzeźwości".

Na przedsięwzięcia realizowane w obszarze kultury i sztuki regionalnej przeznaczono łącznie 37 tys. zł. Na konkurs złożono łącznie 15 wniosków, dotacje przyznano na 10 projektów. Wsparcie przyznano m.in. na organizacje festiwali muzycznych, konkursy i działania na rzecz promocji regionu.

Stowarzyszenie Discantus otrzymało dotację w wysokości 10 tys. zł na VII Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach oraz 3450 zł na festiwal muzyki pasyjnej Passio. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kamienica Królewska pozyskało 5 tys. zł na organizację dziewiątej edycji Pikniku Królewskiego. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta pozyskało 3750 zł na VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Gospodynie z Kamienicy Królewskiej będą realizować projekt pt. "Kaszubskie kuchenne rewolucje".

Szczegółową listę dofinansowanych przedsięwzięć można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.