Umowy na "schetynówki" podpisane. Sprawdź, gdzie będą realizowane

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:21
fot. nadesłane/Jacek Konkol

Aż cztery kartuskie samorządy w 2017 roku będą realizowały na terenie swojej gminy tzw. schetynówki. Spośród wszystkich zgłoszonych projektów, najlepiej oceniony został ten przygotowany przez gminę Sierakowice. Ponadto dofinansowanie trafi też do gmin Sulęczyno, Przodkowo i Kartuzy.

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku miało miejsce uroczyste podpisanie umów na przebudowę dróg lokalnych w ramach tzw. schetynówek. W sumie do programu zgłoszono aż 61 projektów gminnych i 25 powiatowych. Ostatecznie jednak do dofinansowania zakwalifikowano 13 wniosków gmin i 10 powiatów. W gronie samorządów, które otrzymają dotację, znalazły się aż cztery gminy z powiatu kartuskiego.

Najlepiej spośród wszystkich wniosków oceniony został projekt gminy Sierakowice, który zakłada przebudowę ulic ks. Peplińskiego, Wita Stwosza i Jeziorną w Sierakowicach. Zadanie to opiewa na kwotę 3.476.632 zł, zaś dotacja ma wynieść 1.738.316 zł.

Na czwartym miejscu uplasował się wniosek gminy Sulęczyno. Zadanie polegające na budowie drogi gminnej na odcinku Podjazy - Widna Góra (etap II i III) dofinansowane zostanie w kwocie 1.171.798 zł. Koszt całego projektu szacuje się na kwotę 2.343.596 zł.

Środki w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej trafią także do gminy Przodkowo na przebudowę drogi relacji Czeczewo - Warzno. Wartość dofinansowania ma wynieść 1.085.952 zł, zaś realizacja całego zadania ma oscylować w granicach 2.171.904 zł.

Czwartą inwestycją, która zakwalifikowała się do tegorocznych tzw. schetynówek, jest projekt gminy Kartuzy, który uplasował się na ósmym miejscu. Zadanie to będzie polegało na realizacji drugiego etapu przebudowy ulicy Chmieleńskiej w Kartuzach łączącej drogi wojewódzkie nr 228 i 211 stanowiącej tzw. małą obwodnicę Kartuz. Inwestycja ta opiewa na kwotę 2.869.757 zł, a dotacja ma wynieść 1.434.878 zł.

W sumie w ramach tzw. schetynówek na Pomorzu zrealizowane mają być 23 inwestycje drogowe o łącznej wartości 102.777.267 zł. Wysokość dotacji to 43.743.828 zł. Środki te pozwolą na modernizację ponad 77 km dróg.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.