Brodnica Górna. Pożar samochodu - ranni zostali matka i dwóch synów

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 20:38
fot. nadesłane

Trzy osoby z poparzeniami zostały przewiezione do szpitala na skutek pożaru, do którego doszło w jednym z garaży w Brodnicy Górnej. Spłonął tam samochód.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór około godz. 20. W jednym z garażów w Brodnicy Górnej zapalił się samochód - vw golf.

Pojazd wcześniej zatankowano na stacji CPN i odstawiono do garażu. W pewnym momencie domownicy poczuli dym. Zeszli do garażu i podjęli próbę wypchnięcia samochodu na zewnątrz. Podczas przemieszczania go doszło do wybuchu komory silnika. Ranne zostały trzy osoby - 43-letnia kobieta i jej dwóch synów w wieku 18 i 15 lat.

Wszystkich rannych przetransportowano najpierw do szpitala w Kartuzach. 15-latka helikopterem zabrano do specjalistycznej placówki w Gryficach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie lub nieszczelność układu gazowego.

W akcji wzięły udział jednostki JRG Kartuzy oraz OSP Brodnica Górna.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.