Brodnica Górna. Pożar samochodu - ranni zostali matka i dwóch synów

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 20:38
fot. nadesłane

Trzy osoby z poparzeniami zostały przewiezione do szpitala na skutek pożaru, do którego doszło w jednym z garaży w Brodnicy Górnej. Spłonął tam samochód.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór około godz. 20. W jednym z garażów w Brodnicy Górnej zapalił się samochód - vw golf.

Pojazd wcześniej zatankowano na stacji CPN i odstawiono do garażu. W pewnym momencie domownicy poczuli dym. Zeszli do garażu i podjęli próbę wypchnięcia samochodu na zewnątrz. Podczas przemieszczania go doszło do wybuchu komory silnika. Ranne zostały trzy osoby - 43-letnia kobieta i jej dwóch synów w wieku 18 i 15 lat.

Wszystkich rannych przetransportowano najpierw do szpitala w Kartuzach. 15-latka helikopterem zabrano do specjalistycznej placówki w Gryficach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie lub nieszczelność układu gazowego.

W akcji wzięły udział jednostki JRG Kartuzy oraz OSP Brodnica Górna.

MD-Z

A podobno to Diesle szkodzą zdrowiu, a tu gaz jest powodem dramatów. Dlatego sprzedałem kilka lat temu badziewiaste Audi na badziewiasty gaz po tym jak wybuchło mi coś pod maską, nigdy więcej takich niebezpiecznych rzeczy. Stary diesel to diesel.
MatiHon   wtorek, 21 marca 2017 r., 11:05