Dni otwarte w ZSZiO na Wzgórzu i w ZST w Kartuzach

wtorek, 21 marca 2017 r., 12:40
fot. MD-Z

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kartuskiego otworzyły swe podwoje dla gimnazjalistów, którzy niebawem staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych i ZSZiO na Wzgórzu w Kartuzach.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum wkrótce zakończą kolejny etap nauki i będą musieli wybrać dalszy kierunek swojego kształcenia. Z pomocą w podjęciu trudnych decyzji przychodzą szkoły ponadgimnazjalne, które już od wielu lat 21 marca organizują dni otwarte.

Każda z placówek przygotowuje się na to wydarzenie bardzo starannie - na stoiskach prezentują ofertę kształcenia i działające w szkołach koła zainteresowań.

Dni otwarte to dla gimnazjalistów okazja, by poczuć panującą w szkole atmosferę, poznać swoich przyszłych nauczycieli, starszych kolegów i, co najważniejsze, profile kształcenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.