Kartuzy. Parking "na Wzgórzu" zostanie przebudowany. Miasto zyska też ścieżki rowerowe

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:16
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Burmistrz Kartuz podpisał w czwartek umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Wykonawcą prac będzie firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

Firma budowlano-drogowa MTM SA z Gdyni wygrała dwa niedawno ogłoszone przetargi, w których przedstawiła najkorzystniejsze oferty spośród wszystkich firm, które były gotowe podjąć współpracę z gminą Kartuzy w zakresie przebudowy parkingu przy ulicy Wzgórze Wolności oraz budowy nowych ścieżek rowerowych.

Parking przy ulicy Wzgórze Wolności, umiejscowiony na przeciwko parku "Solidarności", zostanie przebudowany za kwotę 1 mln. 229 tys. 385 zł brutto. Inwestycja ta będzie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Na budowę ścieżek rowerowych gmina Kartuzy przeznaczy kwotę 3 mln. 338 tys. 958 zł brutto. Ścieżki powstaną także w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Obie inwestycje są częścią realizowanego już w Kartuzach projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi, obejmującego jeszcze budowę dworca kolejowego oraz przebudowę i rozbudowę ul. Kolejowej w Kartuzach, jak również budowę przyległych do tej ulicy parkingów wraz z infrastrukturą techniczną.

Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 9 milionów 857 tys. 926 zł i 37 gr.

nadesłane/UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.