Konkurs "Śpiewam, bo umiem" w Lisich Jamach

piątek, 24 marca 2017 r., 13:39
fot. nadesłane

"Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierz mi, ci nigdy nie śpiewają!" Tymi słowami 20 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach po raz siedemnasty rozpoczął się powiatowy konkurs pod hasłem "Śpiewam, bo umiem".

Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest nieustanne odkrywanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży powiatu kartuskiego oraz umożliwianie im nabierania doświadczenia scenicznego.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 26 uczniów z piętnastu szkół.

- Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Należy podkreślić doskonałe przygotowanie młodych artystów i niesamowite "serce" włożone w wykonanie prezentowanych utworów . Idea konkursu i jego przebieg, to nie była tylko rywalizacja . To inicjatywa wielu serc ludzi, którzy kochają śpiew, muzykę i wiedzą, jak ważne jest, by rozwijać talenty. Prezentacje zaś miały charakter wspaniałego koncertu i wprowadzały nastrój prawdziwego święta piosenki - podkreślają organizatorzy.

Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząc a- Joanna Werochowska- dyrygentka scholi Canticorum oraz chóru parafii Zmartwychwstania Pańskiego z Kościerzyny, Maurizio Conca - z pochodzenia Włoch, absolwent Akademii Muzycznych w Turynie oraz Gdańsku, wirtuoz gry na organach, specjalista kompozycji oraz Roman Kryszewski - muzyk, basista z Kartuz oraz realizator nagrań studyjnych.

Wyniki konkursu
Kategoria klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce - Julia Pluto-Prondzińska - Banino
II miejsce -.Marta Szulc - Banino
III miejsce -Melania Mądra - Skrzeszewo

Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce - Wiktoria Daleka - Kamienica Szlachecka
II miejsce - Patrycja Markowska - Banino
III miejsce - Lena Lisowska - Kartuzy SP nr 1
wyróżnienie - Agnieszka Tusk - Banino

Kategoria klas gimnazjalnych:
I miejsce - Dominika Gawin - Sulęczyno
II miejsce - .Maria Świątkowska - Chmielno
III miejsce - Maciej Mielewczyk - Gowidlino
wyróżnienie - Jagna Bela - Kartuzy Gimnazjum Katolickie

Wszyscy Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ( powerbanki, kalkulatory naukowe, radiobudziki), pozostali uczestnicy upominki, nauczyciele zaś specjalne podziękowania. Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie dobrzy ludzie, którzy go wspierają. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli.

Nadesłane/SP Lisie Jamy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.