Karwacja. Audi rozbiło się na drzewie - dwie młode osoby ranne

niedziela, 26 marca 2017 r., 17:19
fot. AL

Do poważnego wypadku doszło w niedzielne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 211. Samochód osobowy marki audi uderzył w drzewo. W zdarzeniu ucierpiały dwie młode osoby. Kierowcę z miejsca wypadku zabrał helikopter, do szpitala przewieziono też pasażerkę pojazdu.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.40 w Karwacji.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi A6 22-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w drzewo - informuje p.o. rzecznika kartuskiej policji, Magdalena Formela.

Audi poruszało się od Kartuz w kierunku Sierakowic. Poważnie ranny został kierujący audi, który do szpitala został przetransportowany śmigłowcem LPR. Do szpitala trafiła też pasażerka pojazdu.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy, OSP Sierakowice oraz zespół ratownictwa medycznego i załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga w obu kierunkach była zablokowana. Utrudnienia na trasie trwały przez około półtora godziny.

MD-Z, AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.