Żukowo. Rowerowo - aktywnie i zdrowo po raz trzeci

niedziela, 26 marca 2017 r., 19:50
fot. nadesłane

W sobotę po raz pierwszy w tym roku wyjechano na trasę cyklicznej już imprezy pn. Rowerowo - aktywnie i zdrowo w gminie Żukowo. Na wiosenny wypad zdecydowało się dziesięć osób. Celem imprezy jest miłe, wspólne spędzanie czasu i stuprocentowy relaks w kameralnym gronie amatorów jazdy na dwóch kółkach.

Pierwsze dwie wycieczki odbyły się w ubiegłym roku. Tegoroczny dwugodzinny premierowy wypad liczył 20 kilometrów. Uczestnikami byli mieszkańcy żukowskiej gminy oraz kolarz z Goręczyna, członek klubu Rowerowe Kaszuby.

Start i meta była na parkingu przy stadionie w Żukowie. Stamtąd pojechano przez Pępowa, Banino do Rębiechowa. Przy lotnisku zatrzymano się przy punkcie widokowym. Była okazja zobaczyć startujący samolot, który szczególnie zainteresował najmłodszych uczestników.

- Żukowski OKiS zawsze przygotowuje różnorodną ofertę zarówno kulturalną jak i sportową, a wśród niej jest właśnie Rowerowo - aktywnie i zdrowo w gminie Żukowo - powiedziała nam koordynatorka Wioleta Krause. - Cieszy mnie, że ta impreza jest bardzo kameralna, skierowana do osób w każdym wieku. Znaczenie ma też fakt, że rodzice dają świetny przykład swoim dzieciom, odrywając je od komputera czy telewizora. W zamian mogą spędzać czas rodzinnie i to aktywnie. Najmłodsi uczą się przy okazji przepisów ruchu drogowego i kultury jazdy. Wszyscy mieli na sobie kaski i kamizelki.

Wyjazdy będą się odbywać co miesiąca aż do października. Na kolejne wycieczki można zapisywać się w żukowskim OKiS-ie, który jest organizatorem imprezy.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.