Dzień liczby Pi w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach

wtorek, 28 marca 2017 r., 15:50
fot. nadesłane/ZST Kartuzy

Światem dorosłych rządzą liczby... zwłaszcza 3,14, czyli tzw. liczba Pi, której święto 17 marca obchodzono w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie wspólnie przygotowali mnóstwo atrakcji - nie sposób było się nudzić.

Oficjalnie świętowanie rozpoczęło się po południu, lecz przygotowania trwały od samego rana. Gdy wybiła godz. 13.25 społeczność szkolna zgromadziła się w świetlicy szkolnej, aby wysłuchać prezentacji na temat liczby Pi. Następnie przeprowadzono "Sąd nad matematyką". Proces udowodnił, bez wątpliwości, że matematyka jest Królową Nauk i znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie życia.

Resztę popołudnia wypełniły liczne konkursy i zawody, w których należało wykazać się zarówno wiedzą, jak i sprytem, sprawnością fizyczną, umiejętnościami wokalnymi oraz zmysłem artystycznym.

Młodzież mogła sprawdzić się w takich zmaganiach jak: "Jeden z 2 razy 5", konkurs stylizacji pt. "Piękna i Bestia", potyczka na głosy w konkursie śpiewanym, zawody sportowe, spiskowcy i triathlon matematyczny. Na sam koniec doszło do potyczki między dj’ami ZST, którzy zaprezentowali swoje umiejętności.

W chwilach wytchnienia można było udać się do kawiarenki, gdzie czekały pizze, kanapki, ciasta, gofry, tort oraz inne smakowitości, które miały zapewnić siłę oraz energię do kolejnych konkurencji.

Oprac. MD-Z
Info: ZST Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.