Siatkarki Wieżycy na podium XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie

środa, 29 marca 2017 r., 11:16
fot. nadesłane

Bardzo dobrze zaprezentowały się kadetki Wieżycy podczas XIX Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej w Łebie. W doborowym gronie wywalczyły trzecie miejsce.

W całym turnieju siatkarki Stężycy zanotowały siedem zwycięstw i tylko jedną porażkę z późniejszym zwycięzcą całego turnieju - Spartą Braniewo. Drugie miejsce w rozgrywkach zajął zespół ze Słowacji NUK Nove Mesto.

W tegorocznym maratonie udział wzięło 20 zespołów kadetek i 18 zespołów kadetów. Przez trzy dni w halach Szkoły Podstawowej w Łebie , ŁTO w Łebie, Hali Miejskiej w Lęborku, Zespołu Szkół w Wicku oraz Zespołu Szkół w Cewicach rozegrano 117 meczy.

Inauguracją maratonu był mecz rozegrany w Zespole Szkół w Cewicach pomiędzy Szkołą Mistrzostwa Sportowego Siatkówki z Kaliningradu - Rosja a Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym w Cewicach- Polska. Mecz miał oprawę międzynarodową z flagami państw i odegraniem hymnów narodowych Rosji i Polski. Gośćmi specjalnymi maratonu była Reprezentacja Polski Kadetów U 17 kończąca swoje zgrupowanie turniejem w Łebie.

Zespół wystąpił w składzie: Paulina Reiter, Paulina Plichta, Ola Laska , Ola Cybula, Ola Gostkowska, Ada Stencel, Andżelika Stencel, Weronika Kiedrowska, Weronika Bronk, Kinga Stanisławska, Julia Kneba, Helena Kozikowska.

Nadesłane/Wieżyca 2011 Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.