"Tydzień zajęć dla gimnazjalistów" w I LO w Kartuzach

środa, 29 marca 2017 r., 13:11
fot. nadesłane

Na przełomie lutego i marca w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach zorganizowano "Tydzień zajęć dla gimnazjalistów". Przez pięć dni szkołę odwiedziło ok. 400 osób.

Uczniowie gimnazjów zainteresowani kontynuacją nauki w I LO na Klasztornej mieli okazję bliżej poznać tę szkołę i przekonać się, jak wyglądają tam zajęcia. Poznali też starszych kolegów i nauczycieli.

Wizyta w szkole rozpoczęła się od powitania przez dyrekcję I LO w szkolnej auli. Młodzież poznała również z ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Następnie uczniów podzielono na grupy i skierowano na zajęcia. Gimnazjalistami opiekowali się uczniowie I LO, najczęściej absolwenci szkół, z których przybyły grupy, co również budowało dobra atmosferę spotkania.

Każda z grup wzięła udział w trzech lekcjach z takich przedmiotów jak - fizyka, biologia, chemia i z języka obcego.Lekcje były prowadzone interaktywnie i warsztatowo więc gimnazjaliści sami mogli zobaczyć i doświadczyć, czego i w jaki sposób uczą się uczniowie I LO. Wizytę w szkole kończyło spotkanie na sali gimnastycznej z nauczycielami wychowania fizycznego i pokazy sportowe oraz taneczne w wykonaniu licealistów.

Oprac. MD-Z
Info: Magdalena Plichta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.