Turniej Matematyczny w ZSP w Przodkowie - najlepsza młodzież z I LO

środa, 29 marca 2017 r., 14:19
fot. nadesłane

Już po raz ósmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Turniej Matematyczny. W finale konkursu spotkało się jedenaście drużyn z różnych szkół powiatu kartuskiego.

Rywalizacja turniejowa przebiegała dwuetapowo. W pierwszym z nich szkoły, które zgłosiły się do konkursu musiały rozwiązać trzy zestawy zadań publikowane od stycznie do marca na stronie ZSP. Do turnieju przystąpiło dziewięć gimnazjów i cztery szkoły ponadgimnazjalne. Punkty zdobyte w pierwszym etapie doliczono do finału.

W finale spotkało się jedenaście trzyosobowych zespołów. Wykonanie zaplanowanych zadań nadzorowało jury, które tworzyli nauczyciele, pełniący funkcje opiekunów drużyn. Młodzież musiała zmierzyć się z testem wiedzy, ale też takimi konkurencjami jak przełaj matematyczny, układanki czy wykonanie określonej konstrukcji.

Wyniki VIII Turnieju Matematycznego:

I miejsce - Dominik Kuczkowski, Rafał Staroszczyk, Piotr Grzywacz - I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach
II miejsce - Alicja Rotter, Izabela Klein, Maciej Borowicz - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Żukowie
III miejsce - Dawid Burandt, Paweł Głowienka, Gabriel Raćkowski - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach

Oprac. MD-Z
Info: ZSP Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.