Żukowo. II etap Biegowego Grand Prix Kaszub z wyjątkowym prologiem

niedziela, 2 kwietnia 2017 r., 21:19
fot. nadesłane

Nowy cykl - Biegowe Grand Prix Kaszub prapremierę ma już za sobą. W najbliższy wtorek odbędzie się drugi z 10 zaplanowanych na ten sezon etapów. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans jednej mili oraz pięciu i dziesięciu kilometrów. Przygotowano też niespodziankę - Marszobieg Wiedzy o 66 Kaszubskim Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pn. "Patriotyzm w głowie i w nogach".

- Wtorkowa impreza rozpocznie się od akcentu patriotycznego - poinformował nas Dawid Miotk, który wraz z Maksymilian Rychertem są pomysłodawcami biegu promującego kaszubski pułk. - Na trasie 1,6 kilometrowego marszobiegu usytuowane będą cztery punkty informacyjne, odnoszące się do naszych bohaterów, potrzebne do rozwiązania karty, którą otrzyma każdy uczestnik w biurze zawodów. Na linię startu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Na miejscu przygotowany będzie poczęstunek, a ponadto każdy zawodnik otrzyma zestaw nagród przygotowany przez gminę Żukowo, która objęła to wydarzenie patronatem.

Warto dodać, że Dawid Miotk i Maksymilian Rychert, żukowscy gimnazjaliści są kandydatami na posłów XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Po patriotycznym biegu odbędą się biegi w ramach Kaszubskiego Grand Prix. Partnerem II etapu jest Aktywna Gmina Żukowo oraz Pomorski Sport.

Sportowa impreza rusza we wtorek 4 kwietnia br. w żukowskim Parku Jeziorko o godz. 18.30.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.