"Pozytywnie zakręceni" - Ty też możesz dołączyć do Klubu Seniora w Sierakowicach

poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r., 09:25
fot. AL

Maszerują, ćwiczą, wyjeżdżają do teatru, kina, wspólnie przygotowują ozdoby świąteczne, dzielą się doświadczeniami i umiejętnościami, a nierzadko też spotykają się, by zwyczajnie wspólnie wypić kawę i porozmawiać. Mowa o członkach Klubu Seniora "Pozytywnie Zakręceni" w Sierakowicach. Jeśli chcesz dołączyć do klubu, przyjdź na spotkanie.

Klub Seniora "Pozytywnie Zakręceni" powstał we wrześniu 2014 roku na potrzeby realizacji projektu "Wędrowny Uniwersytet Ludowy - przystanek Sierakowice".

- Kaszubski Uniwersytet Ludowy realizował projekt dla 12 osób. Chętnych do udziału w nim było jednak więcej. Dlatego też dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach postanowiła, że utworzy klub seniora, by pozostałe chętne panie, miały możliwość uczestniczenia w projekcie KUL-u - mówi Aleksandra Gliszczyńska, koordynator Klubu Seniora w Sierakowicach.

Po zakończeniu projektu, pojawił się pomysł, by seniorzy nadal spotykali się w swoim gronie. I tak oto od ponad dwóch lat, co drugi czwartek w miesiącu, odbywają się spotkania klubu "Pozytywnie zakręceni", który obecnie liczy 23 klubowiczów 55+.

- Klub powstał po to, aby seniorzy mogli się spotkać, porozmawiać, porobić fajne rzeczy. Klub daje możliwość jego członkom oderwania się od rutyny dnia codziennego - dodaje Aleksandra Gliszczyńska.

Działalność klub jest różnorodna. Gdy pozwala na to pogoda, seniorzy wykorzystują uroki kaszubskiego krajobrazu i wybierają się na marsze nordic walking. Chętnie korzystają też z możliwości sierakowickiego Orlika, grając w bule, krokieta, czy ćwicząc na świeżym powietrzu na siłowni zewnętrznej. Organizowane są także wyjazdy do kina, teatru. Dzielą się także swoimi doświadczeniami, jak i umiejętnościami.

- Klub daje nam dużo. Jest to możliwość spotkania się w szerszym gronie, oderwania się od codzienności. Można bardzo dużo nauczyć się od innych klubowiczów. Panie są bardzo utalentowane. Obecnie przygotowujemy ozdoby wielkanocne. Akurat nie potrafię robić takich rzeczy. Przyglądam się z zaciekawieniem procesowi powstawania ozdób - mówi prezes Klubu Seniora w Sierakowicach, Krystyna Marszałkowska.

- Nasi klubowicze są bardzo aktywni. Zakres naszej działalności jest szeroki. Mamy też czas na to, aby zwyczajnie usiąść przy stole, wypić kawę i porozmawiać o różnych sprawach. To również jest bardzo ważne - dodaje.

Kolejne spotkanie Klubu Seniora "Pozytywnie Zakręceni" w Sierakowicach w najbliższy czwartek o godzinie 16. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach. Spotkanie będzie poświęcone ozdobom wielkanocnym.

27 kwietnia odbędzie się wykład o wpływie soli na organizm, natomiast w maju seniorzy planują wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni.

Jeśli chcesz dołączyć do klubu, przyjdź na spotkanie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.