Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ma do rozdysponowania ponad trzy miliony złotych

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 12:11
fot. archiwum/MD-Z

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby pod koniec kwietnia rozpocznie nabór wniosków na dotacje. Wsparcie można uzyskać m.in. na założenie lub rozwój działalności gospodarczej. Pula środków, którą LGR rozdysponuje w trzech naborach to ponad 3 mln. złotych.

LGR Kaszuby 28 kwietnia rozpocznie nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". Zaplanowano trzy nabory, wszystkie potrwają od 28 kwietnia do 15 maja. O wsparcie mogą się ubiegać zarówno osoby związane z sektorem rybactwa, jak i spoza niego.

Limit środków w pierwszym z trzech naborów wynosi ponad 450 tys. zł. W jego ramach można otrzymać wsparcie na podnoszenie wartości produktów, tworzenie miejsc pracy, zachęcanie młodych ludzi i propagowanie innowacji na wszystkich etapach łańcucha dostaw produktów w sektorze rybołówstwa i akwakultury (działalność związaną z produkcją, przetwarzaniem i obrotem tych produktów). Maksymalna kwota wsparcia to 300 tys. zł, nie może być jednak wyższa niż 50 proc. wartości przedsięwzięcia.

Pula w drugim z naborów to ponad 2,33 mln zł. Dotacje w ramach tego zadania można pozyskać na podejmowanie, wykonywanie lub rozwijanie działalności gospodarczej służącej rozwojowi obszarów rybackich i obszarów akwakultury. Tu o dotacje mogą ubiegać się także osoby niezwiązane bezpośrednio z sektorem rybactwa. Maksymalna kwota dofinansowania to 300 tys. zł, tak jak w pierwszym z naborów nie może przekroczyć 50 proc. wartości zadania.

W trzecim z naborów adresowany jest do rybaków, którzy mogą otrzymać wsparcie na różnicowanie działalności lub dywersyfikacja zatrudnienia osób wykonujących pracę związaną z sektorem rybołówstwa i akwakultury przez tworzenie lub utrzymanie miejsc pracy niezwiązanych z podstawową działalnością rybacką. Pula środków do wykorzystania to ponad 248 tys. zł.

Szczegółowe informacje o poszczególnych naborach, formularze wniosków i wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie www.lgrkaszuby.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.