39-letni kościerski bokser i 25-latek zatrzymani pod zarzutem sutenerstwa

wtorek, 4 kwietnia 2017 r., 15:06
fot. archiwum

We wtorkowy poranek funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod zarzutem sutenerstwa zatrzymali dwóch mieszkańców Kościerzyny - 25-latka i 39-latka. Obaj mieli zajmować się pobieraniem opłat i tzw. ochroną prostytutek na terenie powiatów kościerskiego i kartuskiego. Wobec 39-latka prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że jeden z podejrzanych o udział w grupie przestępczej to kościerski bokser.

- Zatrzymani to mężczyźni w wieku 39 i 25 lat, mieszkańcy powiatu kościerskiego. Podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z prostytucji poprzez pobieranie opłat i tzw. ochronę. Przyjęto, że podejrzani zajmowali się tym przestępczym procederem od stycznia 2015 roku do stycznia 2017 roku na terenie województwa pomorskiego, dokładnie w powiecie kościerskim i kartuskim i, że uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Tatiana Paszkiewicz.

- Podejrzani nie przyznali się do przedstawionych zarzutów i odmówili składania wyjaśnień. Wobec 39-latka prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, natomiast wobec drugiego z podejrzanych zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji - kontynuuje.

Są to kolejne zatrzymania w głośnej sprawie czerpania korzyści z nierządu. Na początku lutego zatrzymano trzy osoby, w tym dwóch obywateli Bułgarii w wieku 34 i 39 lat oraz 35-letnią kobietę - mieszkankę powiatu kościerskiego, mających związek z tym przestępczym procederem. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nośniki pamięci i sprzęt komputerowy, także biżuterię i samochody o wartości ponad 100 tys. złotych

Nad rozpracowaniem grupy czerpiącej korzyści z prostytucji kryminalni komendy wojewódzkiej pracowali przez rok. Do wykorzystywania kobiet miało dochodzić na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.