Warzenko. Pożar garażu w budynku mieszkalnym

czwartek, 6 kwietnia 2017 r., 13:30
fot. archiwum

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły w czwartkowe przedpołudnie z pożarem, który powstał w garażu budynku mieszkalnego w Warzenku. Z uwagi na magazynowanie w pomieszczeniu substancji łatwopalnych, doszło do niekontrolowanego wybuchu. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom podjętym przez strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie i zminimalizować straty.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał tuż po godzinie 10. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że źródło ognia zlokalizowane jest w garażu budynku mieszkalnego. W pomieszczeniu znajdowały się materiały palne, co wskutek rozwoju pożaru doprowadziło do niekontrolowanego wybuchu. Spowodował on uszkodzenie bramy garażowej.

Podjęte natychmiastowe i sprawne działania przez strażaków sprawiły, że zagrożenie szybko udało się opanować, uniemożliwiono dalsze rozprzestrzenianie się ognia, a tym samym straty ograniczono do minimum.

W wyniku wysokiej temperatury podtopieniu uległy sprzęt i narzędzia znajdujące się w pomieszczeniu. Uszkodzona została także brama.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Czeczewo, OSP Przodkowo oraz dwa zastępy JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.