Od poniedziałku rusza budowa tzw. małej obwodnicy Kartuz

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 09:51
fot. archiwum

W poniedziałek ruszają prace przy budowie tzw. małej obwodnicy Kartuz. Roboty mają potrwać do 28 lipca. Przez ten okres odcinek, na którym będą prowadzone prace, będzie wyłączona z ruchu. W ramach inwestycji droga zostanie poszerzona, zyska nową nawierzchnię, a wzdłuż niej powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Na realizację przebudowy tzw. małej obwodnicy Kartuz samorząd pozyskał środki w ramach tzw. schetynówek. Prace przy modernizacji drogi rozpoczną się już w poniedziałek.

- W ramach zadania nastąpi budowa nowej nawierzchni o szerokości 5,5 m oraz ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 m. Nawierzchnię bitumiczną przeznaczoną dla ruchu pojazdów a ciąg pieszo rowerowy rozgraniczać będzie pas zieleni. Na wysokości końcówki ulicy Polnej powstanie przejście dla pieszych z azylem. Będzie również możliwość zjazdu do promenady. Przejście dla pieszych oraz mały parking powstanie także na wysokości Ławki Asesora. W tym miejscu bieg zmieni ciąg rowerowo-pieszy, który zostanie połączony z ciągiem pieszym na ulicy Chmieleńskiej - informacji zastępca burmistrza Kartuz, Wojciech Jaworowski.

Ponadto po zakończeniu inwestycji nastąpi reorganizacja ruchu na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Kos.

- Drogą z pierwszeństwem przejazdu będzie przedłużenie ulicy Chmieleńskiej do ulicy Zamkowej - zaznacza Wojciech Jaworowski.

W sumie zakres prac obejmuje przebudowę niemal kilometrowego odcinka, który zostanie oświetlony. Wartość zadania to nieco ponad 2 mln zł. Prace mają zakończyć się do 28 lipca. Do tego czasu mała obwodnica Kartuz będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.