W niedzielę zbiórka żywności dla Polaków na Kresach

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 10:24
fot. archiwum

W niedzielę, 9 kwietnia w Kartuzach i w Kiełpinie odbędą się zbiórki żywności dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich II RP. Zorganizowano ją w ramach akcji "Rodacy Bohaterom".

Dary będzie można przynosić do punktu utworzonego przed kościołem p.w. Św. Kazimierza w Kartuzach, przed i po mszach świętych, a także do specjalnych koszy, które przez całą niedziele wystawione będą w kościołach Św. Kazimierza w Kartuzach i Św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Zbiórka koordynowana jest przez kaszubsko-pomorski oddział Związku Piłsudczyków RP. Włączyli się w nią również Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżążnie, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - Kartuzy/Kiełpino oraz Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich oddział Wieżyca.

Osoby, które chciałby wesprzeć mieszkańców Kresów mogą przynosić artykuły o dłuższym terminie przydatności do spożycia takie jak: konserwy mięsne i rybne, makarony, cukier, olej, kasza, ryż, słodycze, owoce i warzywa w puszce, herbata, kawa, kakao, oraz oczywiście kartki z życzeniami świątecznymi.

MD-Z
 

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.