Poznaliśmy laureatów powiatowego etapu turnieju pożarniczego

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 15:01
fot. MD-Z

Ile wynosi front działania prądu pożarniczego w natarciu? Co to są budynki IN? W którym roku powstała Państwowa Straż Pożarna? Jakie są typy dowodzenia działaniami pożarniczymi? To przykładowe pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W piątek, 7 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej poradzili sobie na etapach gminnych. W etapie powiatowym udział wzięło ponad 40 osób.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą , a także poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Najpierw uczestnicy zmierzyli się z częścią pisemną, a następnie ci, którzy zdobyli największą liczbę punktów odpowiadali ustnie. Komisji konkursowej przewodniczył kapitan Fryderyk Mach, zastępca komendanta KP PSP w Kartuzach.

- Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pytania nie były proste, ale uczestnicy poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Ogromnie cieszymy się, że nasza młodzież dysponuje tak dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa pożarowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich - podkreślał kpt. Fryderyk Mach.

W przerwie konkursowych zmagań uczniowie zwiedzili komendę, mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, zapoznać się z wyposażeniem jednostki i sprzętem, który służy ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców regionu.

Wyniki:

Grupa wiekowa 10-13 lat:
I miejsce - Kamil Mazur
II miejsce - Julia Gruchała
III miejsce - Eryk Marszałkowski
IV miejsce - Martyna Felskowska

Grupa wiekowa 14-16 lat:
I miejsce - Alicja Zaworska
II miejsce - Julia Patoka
III miejsce - Marianna Łukaszczyk
IV miejsce - Zuzanna Kroenka
V miejsce - Szymon Skierka

Grupa wiekowa 17-19 lat:
I miejsce - Natalia Kolka
II miejsce - Klaudia Zaworska
III miejsce - Barbara Choszcz
IV miejsce - Maksymilian Penkowski
V miejsce - Adrian Felskowski

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat w finale wojewódzkim.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.