Droga krzyżowa ulicami Kartuz

piątek, 7 kwietnia 2017 r., 19:42
fot. AL

Tradycyjnie w przedostatni piątek Wielkiego Postu na ulicach Kartuz odbywają się nabożeństwa drogi krzyżowej. Nie inaczej było w tym roku. W modlitwach uczestniczyli wierni z parafii św. Wojciecha oraz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W piątek, tydzień przed Wielkanocą, na całym świecie, jak i wielu polskich miastach wierni uczestniczą w nabożeństwach drogi krzyżowej ulicami miejscowości. W ten sposób chcą pokazać, że nie wstydzą się swojej wiary, a jej symbol - krzyż - jest znakiem zbawienia i miłości.

Wielkopostne procesje odbyły się także w Kartuzach. Wierni z dwóch parafii - św. Wojciecha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli w drogach krzyżowych w dwóch częściach miasta. W każdym z nabożeństw wzięło udział kilkaset osób.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.