Diecezjalny Dzień Młodzieży w Kościerzynie przyciągnął tłumy młodych wiernych

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 17:21
fot. AL

Ponad 3.000 młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie odbywają się Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Organizatorzy szacują, że do miasta tego dnia przyjechało ponad trzy tysiące młodych ludzi z terenu całej diecezji pelplińskiej.

- Jest z nami biskup diecezjalny, który zwołał was wszystkich tutaj do Kościerzyny, tego świętego miejsca, gdzie Matka Boża Bolesna i Królowa Rodzin odbiera cześć i roztacza swoją matczyną opiekę nad wszystkimi, którzy przyzywają jej imienia. Dziękujemy księże biskupie za towarzyszenie młodym na drodze ich dojrzewania w wierze. Dziękuję wam drodzy bracia w kapłaństwie na czele z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Marcinem Wawrzynkowskim, że przyprowadziliście w to uświęcone miejsce młodych. Jestem wdzięczny za wasz trud i poświęcenie. Przybywacie tutaj w 50 zorganizowanych, zgłoszonych grupach. Razem z księżmi są wasi katecheci, siostry zakonne, nauczyciele, wychowawcy, rodzice. To piękny znak troski o drogę wiary - podkreślał ksiądz prałat Antoni Bączkowski, witając uczestników XXXII Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie.

Uroczystości rozpoczęły się po godzinie 13 przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Stamtąd tysiące młodych wiernych przeszło w procesji z palmami na plac św. Jana Pawła II, by wziąć udział w uroczystej mszy św., której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

- W obchodach Dni Młodzieży uczestniczę od kilku lat. To piękne spotkanie i wspaniały sposób na rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia. atmosfera tego wydarzenia jest naprawdę wyjątkowa, to Wielka radość, ze tylu młodych ludzi przyjeżdża tutaj. Można nawiązać wiele nowych znajomości i poznać bardzo fajnych ludzi - mówi jedna z uczestniczek Dnia Młodzieży w Kościerzynie.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży zwieńczył koncert ewangelizacyjny zespołu TAU.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.