Poruszające Misterium Męki Pańskiej w Żukowie

niedziela, 9 kwietnia 2017 r., 22:18
fot. MD-Z

Kilkaset osób uczestniczyło w widowiskowym spektaklu opowiadającym o ostatnich chwilach życia Jezusa Chrystusa. Misterium Męki Pańskiej społeczność parafii WNMP i mieszkańców gminy Żukowo przygotowała po raz czwarty. Było poruszająco, widowiskowo i refleksyjnie.

Już po raz czwarty na Placu Mariackim przy kościele pw. WNMP w Żukowie odtworzono ostatnie dni życia Chrystusa. Na Misterium Męki Pańskiej przybyło kilkuset mieszkańców Żukowa i okolic. Widowisko wspólnie z żukowską parafią przygotował parafialny zespół Caritas.

- Dziękuję za to, że jesteście. Bo to niezwykle ważne, że możemy być dziś razem. Dziękuję urzędowi gminy z burmistrzem na czele za wsparcie tej idei. Dziękuję wszystkim, którzy będą dla nas odtwarzać wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Wydarzenia, które są dla nas wielkim skarbem i okazją do spotkania z Żywym Bogiem, który kocha człowieka. Dziękuję aktorom, którymi są w większości nasi parafianie. To przede wszystkim amatorzy, którzy poświęcili swój czas i włożyli serce w to, żebyśmy mogli razem przeżyć coś niezwykłego. Dziękuję panu Januszowi Stoppie, który od początku istnienia misterium wkłada swoje swoją wiedzę aktorską w to, by przygotować poszczególne sceny - podkreślał proboszcz parafii WNMP, ks. Krzysztof Sagan.

- Szukamy jakiegoś przesłania na każdy z tych wieczorów i mam nadzieję, że to przesłanie, które dziś chcemy wam zaproponować będzie bardzo czytelne. Tym przesłaniem po części jesteście Wy - podkreślał proboszcz.

Na misterium przybył również pomysłodawca projektu, były proboszcz żukowskiej parafii ks. Ireneusz Bradtke, który obecnie jest proboszczem bazyliki mariackiej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.