Pani Agnieszka Mądra z Żukowa świętowała setne urodziny

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 09:39
fot. nadesłane/UG Żukowo

Mieszkanka Żukowa, 5 kwietnia świętowała wyjątkowy jubileusz - obchodziła setne urodziny. Z tej okazji dostojną solenizantkę odwiedziła nie tylko rodzina, ale również przedstawiciele Urzędu Gminy w Żukowie.

Agnieszka Mądra urodziła się w 1917 roku w Kosowie w gminie Przodkowo. Była najstarsza z rodzeństwa. W wieku 30 lat przeprowadziła się do Skrzeszewa. Po 40 latach zamieszkała z najmłodszą córką w Żukowie, gdzie mieszka do dziś.

Jubilatka w wieku 52 lat została wdową. Od tamtego czasu po 19 latach małżeństwa sama musiała wychowywać czwórkę dzieci oraz prowadzić gospodarstwo domowe. Pani Agnieszka doczekała się czworga dzieci, 15 wnucząt i 26 prawnucząt. Stara się dbać o wszystkich, jak tylko może, a że lubi gościć u siebie rodzinę to wszyscy chętnie ją odwiedzają, tym bardziej, że zawsze służy dobrą radą. Pani Agnieszka jest bardzo pogodną osobą i wciąż dużo się uśmiecha.

- Uwielbia czytać i ciągle nie korzysta z okularów, a czyta wszystko co wpada jej w ręce od gazet po książki. Jeszcze w wieku 92 lat o własnych siłach poszła zagłosować w wyborach - opowiada rodzina.

Jaką pani Agnieszka Mądra ma receptę na długowieczne życie?

- Jeść tłusto i nie ograniczać codziennej diety. Nie przejmować się nadmiernie i przyjmować życie takie jakim jest - odpowiada wprost.

- Szczęśliwie jakoś omijały ją wszelkie choroby. W szpitalu była tylko raz w wieku 92 lat - dopowiada najmłodsza córka Pani Agnieszki, która opiekuje się stulatką.

Podczas uroczystych urodzin nie zabrakło życzeń, okazałego tortu i szampańskiego toastu. Oprócz rodziny z życzeniami dla jubilatki przybyły także władze gminy oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jubilatka nie spodziewała się, że tylu gości weźmie udział w uroczystości, którą przygotowano z okazji jej urodzin.

Oprac. MD-Z
Info: UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.