Kartuzy. Akcja charytatywna w ZSZiO "na Wzgórzu"

środa, 12 kwietnia 2017 r., 12:06
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

Od 21 do 31 marca w ZSZiO w Kartuzach odbywała się akcja charytatywna. Celem przedsięwzięcia była pomoc dla podopiecznych Hospicjum Kartuskiego Centrum Caritas. W działanie zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele.

Z inicjatywy dyrektor z ZSZiO w Kartuzach oraz grona pedagogicznego, samorząd szkolny pod opieką Aleksandry Rychert i Ewy Plichta, zorganizował szkolną kawiarenkę, w której sprzedawano zdrową żywność, ciasta i kanapki. Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. Efektem przedsięwzięcia było zebranie pieniędzy w kwocie 1.216,50 zł., dla najbardziej potrzebujących z Domowego Hospicjum w Kartuzach.

- Warto podkreślić, że podjęte działania uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą większej wrażliwości na potrzeby innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy wspierali akcję - mówi Aleksandra Rychert, opiekun samorządu szkolnego.

Organizatorzy mają nadzieję, że kolejne wydarzenia, wspierające potrzebujących, będą nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.