Coraz więcej osób podróżuje PKM. W marcu padł rekord pod względem liczby pasażerów!

środa, 12 kwietnia 2017 r., 12:39
fot. archiwum

Po raz pierwszy od momentu funkcjonowania Pomorskiej Kolei Metropolitalnej liczba pasażerów korzystających z jej usług przekroczyła ćwierć miliona. Rekord ten padł w marcu. Na kościerskim odcinku PKM wzrost liczby pasażerów w pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł 30 proc., natomiast na kartuskim niemal 50 proc.!

254.100 - tyle osób skorzystało w marcu z oferty Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Od grudnia do marca zarówno na linii kościerskiej, jak i kartuskiej odnotowano znaczący wzrost liczby pasażerów.

Na trasie Kościerzyna - Gdynia zainteresowanie PKM wzrosło aż o 30 proc, a więc z początkowych 41,3 tys. osób do 54 tys. Na trasie Kartuzy - Gdańsk Wrzesz liczba pasażerów z 40,7 tys. w grudniu wzrosła do 60 tys. osób w marcu.

- Prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów nastąpił na przystankach Pępowo Kartuskie (z 2.200 w grudniu do 4.000 w marcu 2017) i Rębiechowo (odpowiednio 1.600 i 3.000), na których nie zatrzymuje się kilka przyspieszonych pociągów z Kościerzyny, ale w zamian mieszkańcy otrzymali kilkanaście nowych połączeń z Gdynią każdego dnia, dzięki zsynchronizowaniu na przystanku PKM Gdańsk Rębiechowo pociągów jadących z Kartuz do Gdańska z pociągami jadącymi z Gdańska Wrzeszcza do Gdyni przez Osowę - podkreśla Tomasz Konopacki, rzecznik PKM.

Zdecydowany wzrost zainteresowania linią PKM w ocenie władz samorządu województwa pomorskiego spowodowane jest zmianą oferty przewozowej.

- Dane te jednoznacznie pokazują, że rozszerzenie w grudniu 2016 r. przez samorząd województwa pomorskiego oferty przewozowej na linii PKM o przyspieszone pociągi z Kościerzyny do Trójmiasta oraz atrakcyjniejszy nowy rozkład jazdy dla mieszkańców powiatu kartuskiego przyniosły bardzo dobre efekty. Od momentu uruchomienia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w 2015 r. to właśnie regionalna część projektu PKM rozwija się najdynamiczniej. Dzięki temu udało nam się przybliżyć komunikacyjnie Trójmiasto dla dużej części mieszkańców powiatów kartuskiego i kościerskiego - ocenia marszałek województwa Mieczysław Struk.

Ze szczegółowymi danymi można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.