Nastoletni motocyklista z zakazem zatrzymany przez policję

środa, 12 kwietnia 2017 r., 15:39
fot. archiwum

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla. W jej trakcie okazało 16-letni motocyklista ma obowiązujący zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Sprawą nastolatka ponownie zajmie się sąd rodzinny.

We wtorek, około godziny 18-tej w Żurominie policjanci z Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie tylko nie posiada uprawnień, ale ma także obowiązujący do 2022 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Nieletni został przekazany rodzicom, a jego sprawa w najbliższym czasie zajmie się ponownie sąd rodzinny. Za złamanie obowiązującego zakazu w przypadku osoby dorosłej grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.