Tokary. Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego

środa, 12 kwietnia 2017 r., 21:53
fot. archiwum

W środowy wieczór strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w jednej z kotłowni budynku wielorodzinnym przy ulicy Parkowej w Tokarach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, zagrożenie szybko udało się opanować, a tym samym zminimalizowano straty.

Do pożaru doszło w środę po godzinie 19. w budynku wielorodzinnym, w którym zamieszkiwało 11 osób. Ogień pojawił się w jednej z kotłowni na poziomie piwnic. Mieszkańcy, którzy zauważyli pożar nie byli w stanie sami opanować zagrożenia z uwagi na silne zadymienie. O zdarzeniu powiadomili strażaków z miejscowej jednostki OSP Tokary, która znajdowała się w odległości około 50 metrów od miejsca zdarzenia.

Ochotnicy z OSP ruszyli na pomoc mieszkańcom, zawiadamiając też o zdarzeniu dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach, który na miejsce skierował również strażaków z JRG Kartuzy oraz OSP Czeczewo.

Jak informują strażacy, po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do oddymienia pomieszczeń. Dokonano też pomiarów na obecność substancji trujących. Ze względu na to, że miernik wskazał występowanie tlenku węgla, kontynuowano wietrzenie lokali w budynku. Kolejny pomiar, który przeprowadzono po około 40 minutach, nie wykazał żadnych szkodliwych substancji, a co za tym idzie mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Przyczyną powstania pożaru było składowanie materiałów łatwopalnych w zbyt bliskiej odległości od czynnego pieca. Spaleniu uległy magazynowane w kotłowni materiały łatwopalne, osprzęt od pieca, ocieplenie bojlera, nadtopiona została także stolarka okienna oraz okopcone zostały pomieszczenia piwniczne i klatka schodowa. Straty wstępnie oszacowano na około 4.000 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.