Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2007

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 11:18
fot. nadesłane

W sobotę, 18 marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już piętnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn z całego województwa pomorskiego. W pierwszej fazie uczestnicy zagrali systemem ligowym każdy z każdym i wyniki miały wpływ na rozstawienie w kolejnym etapie rozgrywek. Grupę wygrała z kompletem pięciu zwycięstw Sparta Gdańsk wyprzedzając GKS Kowale (8 pkt), GKS Morenę Gdańsk (7 pkt) oraz Jantar Ustka (5 pkt). Te cztery drużyny awansowały do półfinałów, zaś piąta ekipa UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie (4 pkt) oraz szósta AP Marko Gol Gdańsk (2 pkt) zagrały o piąte miejsce w turnieju.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów półfinałowych, które przyniosły bardzo wiele emocji. W pierwszym spotkaniu doszło do sporej niespodzianki. Zwycięzca fazy grupowej bez straty punktu Sparta Gdańsk przegrała 0:1 z Jantarem Ustka, który tym samym zrewanżował się za identyczną porażkę w grupie. Drugi mecz był jeszcze bardziej zacięty i zakończył się wynikiem 1:1. Tak więc dopiero rzuty karne musiały wyłonić finalistę turnieju, a w nich najmłodsza drużyna turnieju GKS Kowale pokonała GKS Morenę Gdańsk 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca, które kończyły się identycznym wynikiem 2:0. Miejsce piąte zajęła AP Marko Gol Gdańsk pokonując UKS GAP Bruskowo Wielkie i odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w turnieju. W meczu o najniższy stopień podium podrażniona po ½ finału Sparta Gdańsk pokonała GKS Morenę Gdańsk. W finale zaś rozgrywający się z meczu na mecz Jantar Ustka pewnie pokonał GKS Kowale 2008.

Składy medalistów:
1. Jantar Ustka - Damian Czerniewicz, Seweryn Trąbka (1), Mieszko Banach, Krzysztof Pijanowski, Jakub Szreder (4), Szymon Odelski, Filip Zdunek (3), Przemysław Mikołajczak, Marcel Wiśniewski, Maksymilian Turuta
2. GKS Kowale 2008 - Jalek Jażdżewski, Adrian Cirkowski, Marcel Głogowski, Szymon Dziedzia (1), Dominik Koenner (1), Marcin Lis, Sebastian Stanisławski, Wiktor Gorzyński, Karol Bławat (1), Borys Lemański (1)
3. Sparta Gdańsk - Szymon Budzisz (1), Kuba Werbiński (2), Dariusz Sztandarski, Adam Krawczyk (2), Igor Sokół (8), Adam Dąbrowski, Oliwier Librowski, Dominik Zabrocki, Ksawery Połom

Ostateczna kolejność:
1. Jantar Ustka
2. GKS Kowale 2008
3. Sparta Gdańsk
4. GKS Morena Gdańsk
5. AP Marko Gol Gdańsk
6. UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.