Sierakowice. VW Passat zderzył się ze skuterem

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 12:27
fot. archiwum

W czwartkowe przedpołudnie służby ratunkowe interweniowały w Sierakowicach na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Kościerskiej. VW Passat wymusił tam pierwszeństwo przejazdu na motorowerzyście. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej w Sierakowicach dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał o godzinie 9.26. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że kierujący VW Passatem wyjeżdżając z ulicy Kościerskiej i włączając się do ruchu na ulicę Kartuską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od centrum Sierakowic motorowerzyści. Tym samym doprowadził on do zderzenia obu pojazdów.

Wskutek zdarzenia poszkodowany został kierujący jednośladem. Został on przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.