Ksiegowi w cenie - ogólnopolski sukces ekonomistów ze "Wzgórza"

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 17:18
fot. nadesłane

Uczniowie technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach wzięli udział w ósmej edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Zespół ze "Wzgórza" w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce.

W konkursie, którego organizatorem była Katedra Finansów i Katedra Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Okręgowy w Koszalinie, uczestniczyło 11 szkół ekonomicznych z Polski w tym dwie z powiatu kartuskiego. Uczniowie, rozwiązując test wiedzy oraz dwa zadania otwarte, wykazali się szeroką wiedzą z finansów i rachunkowości.

Zespół w składzie Martyna Krefta, Oliwia Armatowska oraz Maciej Kamiński z klasy IV technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach zdobyli II miejsce drużynowo. Dodatkowo uczniowie zdobyli też laury indywidualne - Maciej Kamiński zakończył konkurs na trzecim miejscu, natomiast Martyna Krefta na piątym.

Młodzież ze "Wzgórza" znalazła się w gronie najlepszych, ustąpiła tylko miejsca uczniom ze szkoły ekonomicznej z Koszalina.

Przygotowanie do konkursu, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Klasa, wymagało przestudiowania literatury wskazanej przez organizatorów. Dla uczniów nie było to łatwe, gdyż musieli znaleźć czas pomiędzy maturami próbnymi, sprawdzianami i kartkówkami, od których zależą ich oceny końcowe z przedmiotów ogólnokształcących i wyniki z egzaminu maturalnego.

Finaliści z ZSZiO wrócili z ogólnopolskich zawodów w Koszalinie z dyplomami i nagrodami. Wyniki, jakie osiągnęli potwierdziły profesjonalizm nauczycieli uczących przedmiotów ekonomicznych i wysoki poziom nauczania w szkole oraz to, że systematyczna praca owocuje sukcesami.

Martyna i Maciej wybierają się na studia ekonomiczne, później przed nimi kariera zawodowa w branży finansowo-księgowej. Oliwia marzy o studiach matematycznych i pracy w zawodzie nauczyciela.

- W szkole ekonomicznej na Wzgórzu uczniowie odnaleźli swoje zainteresowania , osiągnęli najwyższe ogólnopolskie wyróżnienia w licznych konkursach takich jak: z rachunkowości i finansów wiedzy z prawa pracy, wiedzy o ZUS i przekonali się, że warto było uczyć się, gdyż sukces smakuje jak nic innego. Uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i życzymy zrealizowania marzeń - podkreśla Małgorzata Klasa, opiekun uczniów.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.