Przodkowo. Pisanka promująca pokój na świecie z najwyższą notą jury

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 22:01
fot. nadesłane

Sześć dziewcząt z klasy II a przodkowskiej podstawówki wzięło udział w konkursie Riviery Fabryka Pisanek. Było o co walczyć, bo oprócz nagród indywidualnych można było zdobyć wyposażenie dodatkowej pracowni komputerowej dla swojej szkoły. Uczennice wykonały swoją pracę na medal i zasłużyły na nagrodę jury.

Konkurencja była duża, przysłano bowiem na konkurs prawie 140 projektów, z których wybrano 20 do realizacji. Uczennice z Przodkowa przygotowywały dwa projekty. Ten zwycięski przedstawiał pisankę w kształcie kuli ziemskiej oplecioną postaciami - dziećmi różnych narodowości i w założeniu miał promowanie pokoju na świecie. Po zaakceptowaniu pomysłu przez komisję przyszedł czas na jego realizację.

Przed wyjazdem przygotowano niezbędne akcesoria oraz elementy zrobione w domu przy udziale rodziców i 5 kwietnia br. ruszono do siedziby organizatora imprezy. Tam na miejscu wykonywano pisankę prawie dwumetrowej wysokości, a w najszerszym miejscu ma ona 3,70 m i całą tę przestrzeń trzeba było zagospodarować w sposób ciekawy i kreatywny. Wymagało to zdolności manualnych i doskonałej pracy zespołowej. Praca trwała około sześciu godzin.

- Przez trzy dni bywalcy Centrum Riviera w Gdyni mogli glosować na poszczególne drużyny uczestniczące w rywalizacji. Na wygranie tego "referendum" nie mieliśmy szans, pomimo że nasi rodzice wraz z dziećmi również wybrali się na głosowanie. Należy wziąć pod uwagę fakt, że większość szkół była z Gdyni - stwierdziła Adela Stiller, koordynatorka tego przedsięwzięcia.

Przodkowianki zdobyły jednak największe uznanie jury konkursu, otrzymując wyróżnienie. I to była jedyna i najwyższa nagroda, jaką przewiduje regulamin.

Wszyscy uczestnicy otrzymali plecaki, a uczennice z przodkowskiej podstawówki i ich opiekunka otrzymały osobiste tablety.

Dziewczęta jednogłośnie stwierdziły, że nie tylko cieszą ich nagrody, ale możliwość przeżycia świetnej zabawy i przygody, wspólnego spędzanie czasu przy robieniu pisanki i rozwijania własnej kreatywności.

Pisankę wykonywały: Hanna Babul, Zofia Król, Sylwia Markowska, Milena Frankowska, Amelia Wicka i Julia Zientarska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.