Indeks na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dla Aleksandry Walkusz

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 13:09
fot. nadesłane

Aleksandra Walkusz uczennica technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach znalazła się w gronie laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych na UMK w Toruniu.

W konkursie uczestniczyło 230 uczniów z 51 szkół ekonomicznych z całej Polski. Kartuskie technikum na Wzgórzu, prócz Aleksandry reprezentowali również Maciej Kamiński, który został finalistą i Martyna Krefta. Cała trójka to uczniowie czwartej klasy technikum ekonomicznego.

Aleksandra na uroczystej, Ogólnopolskiej Konferencji Adeptów Rachunkowości na UMK Toruniu, która odbyła się 4 kwietnia, odebrała indeks na Wydział Ekonomiczny i Zarządzania tej uczelni.

Uczennica kartuskiego ekonomika odkryła swoje zainteresowanie rachunkowością i bardzo chciałaby w przyszłości pracować samodzielnie, jako biegły rewident. Ola, już realizuje marzenia zapewniając sobie miejsce na dobrej uczelni w kraju.Teraz przed Olą egzaminy maturalne, które otworzą jej możliwości studiowania i drogę kariery zawodowej w dziedzinie rachunkowości.

Uczniowie z ZSZiO w Kartuzach co roku zdobywają indeksy na tę uczelnię i z nich korzystają.
Opiekuna naukowego uczniów - Małgorzatę Klasa, bardzo ucieszył fakt, że absolwentki ZSZiO w Kartuzach, Karolina Sychta i Honorata Pawelczyk, studiujące finanse i rachunkowość, udzielają się w Kole Naukowym Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, a nauczyciele akademiccy bardzo je chwalą i są one najlepszymi studentkami na roku. Karolina Sychta jest wiceprezesem Koła Naukowego Rachunkowości.

Oprac. MD-Z
Info: ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.