"Pasja oczami Marii Magdaleny" w kościele Czeczewie

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 14:59
fot. nadesłane/Anna Laskowska

Trwa Triduum Paschalne. To dla chrześcijan wyjątkowy okres przeżywania i wspominania Męki Pańskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Czeczewie na początku kwietnia zaprezentowali spektakl Anety Antosiak "Pasja oczami Marii Magdaleny". W kościele pw. św. Józefa przedstawili ostatnie godziny życia Jezusa.

Przedstawienie rozpoczyna Maria Magdalena, która wciąż przeżywa śmierć Chrystusa, mimo że wydarzyło się to już jakiś czas temu. W kolejnych scenach spektakl opowiada o ostatnich chwilach życia Jezusa począwszy od Ostatniej Wieczerzy, poprzez drogę krzyżową i wszystkie najważniejsze momenty z misterium Męki Pańskiej aż do Zmartwychwstania.

Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie w swoich rolach. Główne role powierzono pięciorgu uczniom. Mateusz Toporek zagrał postać Jezusa, Sara Drywa była Marią Magdaleną, Mateusz Dampc - Kajfaszem, Grzegorz Krenca - Judaszem, Marcina Flisa - Piłatem. Wspaniała gra wszystkich młodych wykonawców, a także stroje potęgowały wymowę przedstawionych scen. Wywołały wzruszenie na twarzach widzów. Był to niezwykły pokaz umiejętności młodych artystów z Zespołu Szkół w Czeczewie.

Po zakończonym spektaklu młodzi aktorzy otrzymali brawa na stojąco a ks. proboszcz Józef Kuchta podziękował wszystkim wykonawcom i realizatorom spektaklu.

Autorem sztuki "Pasja oczami Marii Magdaleny" była Aneta Antosiak. Tekst przygotowała Grażyna Damps. O szczegóły takie jak inscenizacja, wybór muzyki, opieka artystyczna zadbyał Jerzy Stachurski dyrektor szkoły. Projekt plastycznie wsparła Anna Laskowska, o stroje zadbali rodzice, natomiast o realizację dźwięku: Lucyna Reiter-Szczygieł. W przedsięwzięcie włączyli się także Arkadiusz Trochimiak - współpraca akustyczna , Anna Kreft - współpraca pedagogiczna, Małgorzata Grygiel - projekt programu.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.