Gowidlino. Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzaki oczami dzieci

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 11:16
fot. nadesłane/ZS Gowidlino

"Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzątko" - pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny, którego organizatorem był Zespół Szkół w Gowidlinie. Na konkurs napłynęły 34 prace z 11 placówek oświatowych z terenu gminy Sierakowice.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w Zespole Szkół w Gowidlinie, a dokonali tego zastępca wójta gminy Sierakowice Zbigniew Fularczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Gowidlinie Aleksandra Stark oraz wicedyrektor tejże placówki Bernadeta Piotrowska. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

Na konkurs nadesłano 34 prace z 11 placówek oświatowych z terenu gminy Sierakowice. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości plastycznej, rozwijanie aktywnej twórczości dzieci i prezentacja ich umiejętności na forum między-przedszkolnym, zachęcanie dzieci do wykorzystania różnych technik plastycznych pozwalających na rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości i inwencji twórczej oraz propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych.

Laureatów konkursu wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy Gminnego Konkursu Plastycznego "Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzątko"

Kategoria: dzieci 3-4-letnie:
I miejsce - Amelia Kupniewska (ZS Gowidlino)
II miejsce - Lena Walkusz (Samorządowe Przedszkole Sierakowice)
III miejsce - Hanna Formela (Samorządowe Przedszkole Sierakowice)
wyróżnienie - Andrzej Kaspruk (Samorządowe Przedszkole Sierakowice)

Kategoria: dzieci 5-6-letnie:
I miejsce - Iga Sikora (SP Mojusz)
II miejsce - Jagoda Szyca (ZS Gowidlino)
III miejsce - Maciej Leik (SP Łyśniewo)
wyróżnienie - Julia Elend (SP Sierakowice)
wyróżnienie - Nikola Pioch (ZS Kamienica Królewska)
wyróżnienie - Marcelina Formela (ZS Gowidlino)

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.