Somonino. Wielkanocny zajączek z wizytą u dzieci

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 13:09
fot. nadesłane/GOK Somonino

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie od lat kultywuje tradycję zajączkowych odwiedzin. Pracownicy placówki przebrani za zajączki i bajkowe postacie krążą po całej gminie i odwiedzają wszystkie szkoły i przedszkola na jej terenie.

Zajączek odwiedza dzieci tradycyjnie w Wielkanocny Poniedziałek, jednak w gminie Somonino spotkać go można było już we wtorek, 11 kwietnia.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie wraz z akordeonistą odwiedzili z zajączkiem i innymi bajkowymi postaciami wszystkie szkoły i przedszkola w gminie oraz przedszkole w Kiełpinie.

Ponad 1400 dzieci zostało obdarowanych słodkimi upominkami. Zajączkowa ekipa poczęstowała również wszystkie dzieci słodyczami przekazanymi przez wójta Somonina.

- Wszystkie dzieci z wielką radością przyjmowały w swoich placówkach niecodziennych gości, którzy niezwykle miło witani byli również przez przechodniów, zarówno dzieci jak i dorosłych - relacjonują pracownicy GOK-u.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji i pomogli w jej przeprowadzeniu.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.