Z Kościerzyny wprost na wybieg. Łukasz Verra chce podbić świat mody

poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r., 12:31
fot. MD-Z

Urodził się w Kościerzynie. Wyruszył w świat, by spełnić swoje marzenia o karierze w świecie mody. Dziś, po latach ciężkiej pracy, jego kreacje zdobywają coraz większe uznanie gwiazd, a biżuteria, którą tworzy jest jednym z hitów tego sezonu.

Łukasza Verra moda pasjonowała od zawsze. Dziś stała się jego sposobem na życie. O swojej twórczości opowiedział nam podczas otwarcia butiku swojej marki w rodzinnym mieście.

Młody projektant urodził się w Kościerzynie i spędził tu osiemnaście lat swojego życia. Potem przeprowadził się do Trójmiasta. Tam spędził ponad dekadę. Od siedemnastego roku życia pracował jako model, jednak jego największą miłością jest projektowanie. Nad pierwszą kolekcją zaczął pracować w 2013 roku.

- Nie było łatwo, by zdobyć pieniądze na stworzenie moich kreacji. Pracowałem między innymi jako kasjer, by zarobić na swoją pierwszą kolekcję - opowiada młody projektant.

Wszystko zmieniło się po przeprowadzce do Warszawy. Obecnie kreacje by Verra nosi coraz więcej gwiazd, a kolekcja biżuterii, którą projektuje pod marką Zoe by Verra, dziś stała się trendem. Bransoletki Zoe nosi już 3 tys. osób w Polsce.

- Na początku nie wierzyłem w markę, traktowałem to raczej jako swoją pasję. Początki były bardzo trudne. Gdy przeprowadziłem się do Warszawy, wszystko się zmieniło. Poznałem wielu ludzi ze świata mody, również i gwiazdy. Warszawa dała mi rozgłos i wiele osób mnie zauważyło - opowiada Łukasz.

Przełomem okazała się propozycja pokazu na Warsaw Fashion Day's.

- Pokazałem swoją kolekcję, po pokazie mody dostałem wiele propozycji współpracy. Pisali do mnie aktorzy i styliści z prośbą o wypożyczenie moich kreacji. Dziś jest na to prawdziwy boom. Teraz będę ubierać Iwonę Węgrowską, zmienimy totalnie jej wizerunek. Ubierałem m.in. Agnieszkę Wielgosz, Olgę Szomańską, Paulinę Koziejowską, Olę Kostkę, Joannę Opozda, Jolantę Kwaśniewską, Katarzynę Kwiatkowską, Annę Oberc czy Małgorzatę Ostrowską. To ikony mody - opowiada Verra.

Jak opowiada projektant, jego kreacje mają się też pojawić na okładce L'Officiel - to prestiżowy magazyn mody wydawany w wielu krajach. Marka, którą tworzy zyskuje popularność nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

- Miałem pokaz w Grodnie na Białorusi za sprawą PolskichProjektantów.com. Byli tam projektanci z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech. Otrzymałem certyfikat pokazu "GRODNO FASHION SHOW" i bardzo dużo propozycji współprac. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Polska jest moim rynkiem macierzystym, ale upominają się o mnie również za granicą - dodaje.

Łukasz Verra projektuje zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

- Jeśli chodzi o panie, to moje kreacje dedukuję m.in. paniom w wieku 30+. Teraz pracuję nad kolekcją dla pań size plus o pełniejszych kształtach. Moja biżuteria jest z kolei dla osób w każdym wieku. Kobiety, dla których projektuję są wyjątkowe. To panie, które cenią sobie unikatowość, wyjątkowość i lubią się wyróżniać. Kreacje, które tworzę można założyć zarówno na wielkie gale, ale też imprezy okolicznościowe, choć projektuję głównie z myślą o czerwonym dywanie. Te kreacje są dedykowane przede wszystkim gwiazdom i celebrytom, ale zamawia je wiele innych osób - mówi Łukasz Verra.

- Jeśli chodzi o modę męską, to moje projekty są adresowane do mężczyzn odważnych i zdecydowanych. To jest kompatybilne z moją osobowością. Mówię o tym osobowość Verra. Projektuję to, co sam bym ubrał, czyli coś czego w ogóle nie ma na naszym rynku. I tacy są moi klienci. Ludzie chcą się czuć wyjątkowi, a mało jest w Polsce marek, które są unikatowe - dodaje artysta.

Moda jest dla Łukasza Verra pasją połączoną z biznesem. Żyje tym i kocha swoją pracę.

- Jak tworzę, słucham muzyki, biorę ołówek i projektuję. Gdy powstaje kreacja szukam tkanin, z których można byłoby ją wykonać. Sprowadzam materiały najlepszej jakości zza granicy. Następnie wyjaśniam dokładnie moim krawcowym szczegóły projektu. To bardzo długi proces - opowiada młody projektant.

- Inspiracje mam przeróżne. to zarówno natura - kwiaty, motyle - jak i figury geometryczne. Nie inspiruję się polskimi ani światowymi projektantami, moja marka to coś bardzo unikatowego. Zostałem doceniony jako artysta i młody talent. Polska poszukuje i potrzebuje takich talentów. Ja wszystko wymyślam sam i nieważne, jak moja marka się rozwinie, zawsze będę projektował i tworzył w duchu, który czuję - dodaje.

Kolekcja biżuterii młodego projektanta od 8 kwietnia dostępna jest w Women Atelier w Kościerzynie.

- Zależało mi na tym, by moja marka była dostępna w moim rodzinnym mieście, bo bardzo wiele osób stąd ceni sobie moją biżuterię. Planuję również organizować w Kościerzynie cykliczne pokazy mody. Chciałbym pokazać ludziom, że wszystko jest możliwe i ciężką pracą można wiele osiągnąć. Będę zapraszać tu zaprzyjaźnione ze mną gwiazdy. Chciałbym przyczynić się do promocji miasta, bo to się temu regionowi zwyczajnie należy - zaznacza Verra.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.