Pożar budynku mieszkalnego w Chmielnie

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 09:45
fot. BK

W poniedziałkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem dachu budynku mieszkalnego w Chmielnie. Dzięki natychmiastowych i sprawnym działaniom szybko udało się opanować zagrożenie i zminimalizować straty.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymał w poniedziałek o godzinie 15.18. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogień pojawił się w sąsiedztwie komina. Zagrożenie szybko udało się opanować. Spaleniu uległo około sześć metrów kwadratowych dachu. Straty wstępnie oszacowano na około 2.000 zł. Wartość uratowanego mienia szacuje się na około 150.000 zł.

Jako przyczynę pożaru podaje się nieszczelność przewodu kominowego.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Chmielno, OSP Kożyczkowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.