W sobotę strażacy będą dzielić się krwią

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 10:21

Na co dzień ratują życie i mienie ludzkie podczas wypadków, czy pożarów. Pomagają też dzieląc się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. W sobotę strażacy zapraszają wszystkich funkcjonariuszy i ochotników do podzielenia się ratującym życie i dającym nadzieję płynem z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka.

4 maja przypada święto patrona strażaków św. Floriana. Tradycyjnie już od wielu lat przed tym dniem strażacy organizują zbiórkę krwi. W tym roku odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia. Krew będzie można oddawać od godziny 7. w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach przy ul. Floriana Ceynowy 7 (przy Powiatowym Centrum Zdrowia).

Tegoroczna zbiórka krwi dedykowana jest strażakowi-ochotnikowi z OSP Mojusz - Pawłowi Marcińskiemu, który walczy z ostrą białaczkę limfoblastyczną.

- Zachęcamy wszystkich chętnych do podzielenia się tym pięknym darem, jakim jest krew - apelują strażacy.

Dodajmy, że ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co 1 minutę, średnio dla 1 na 10 osób przebywających w szpitalu. Na ten najcenniejszy lek codziennie czeka kilka tysięcy osób.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.