W ich mieszkaniu znaleźli 76 gramów marihuany - są w areszcie

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 12:12
fot. internet/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci zatrzymali w świąteczny weekend cztery osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Dodatkowo dwie z nich zajmowały się ich sprzedażą. Wobec nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w piątek cztery osoby, które podejrzewano o posiadanie narkotyków.

Najpierw w ręce policjantów trafiło dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego w wieku 18 i 24 lat. Mundurowi znaleźli u nich marihuanę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie kolejnych dwóch osób. Tam, na stole znaleźli gotowe porcje marihuany - ponad 76 gram, już przygotowane do sprzedaży. 17-latek i 31-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyźni zajmowali się też sprzedażą narkotyków innym osobom. Sąd wobec nich zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.