Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:45
fot. archiwum

Od środy do piątku uczniowie, którzy w tym roku zakończą naukę w gimnazjach, sprawdzają swoją wiedzę nabytą w ciągu minionych trzech lat. Testy rozpoczęli od części humanistycznej, w czwartek zmierzą się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi, a w piątek sprawdzą znajomość języków obcych.

W tym roku do egzaminu gimnazjalnego w całej Polsce zgłoszono ponad 349.000 uczniów z prawie 7.000 szkół. Młodzież rozwiąże zadania w łącznie ponad 2.040.000 arkuszach. W województwie pomorskim z testami ma zmierzyć się 22.182 uczniów z 418 placówek.

W powiecie kartuskim do egzaminów zgłoszono 1524 uczniów z 29 szkół, w powiecie kościerskim 840 z 21 placówek.

Gimnazjaliści trzydniowy maraton egzaminacyjny rozpoczęli od części humanistycznej. W środę zmierzyli się najpierw z testami z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11 natomiast rozpoczną egzamin z języka polskiego, na rozwiązanie tego testu w trybie zwykłym mają 90 minut ( 135 minut mają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

W czwartek młodzież zmierzy się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Najpierw napiszą test wiedzy z przedmiotów przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii, a następnie z zakresu matematyki.

Egzaminacyjne zmagania zakończy test z języka obcego nowożytnego. Uczniowie do tego egzaminu przystąpią w piątek. Mogą sprawdzić wiedzę na dwóch poziomach - podstawowym i rozszerzonym. W województwie pomorskim 90 proc. piszących zdecydowało się na egzamin z języka angielskiego.

Wyniki egzaminów młodzież pozna w czerwcu. Liczba punktów, jaką uzyskają będzie przepustką do wymarzonej szkoły.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.