Sukces młodzieży z I LO w Kartuzach w Pomorskiej Lidze Debat

środa, 19 kwietnia 2017 r., 10:51
fot. nadesłane/Magdalena Plichta

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach wygrała Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich w Gdańsku. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu promowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.

Uczniowie z "Klasztornej" - Zofia Kobiela, Agata Cyrzan, Łukasz Wicki i Benedykt Bela, zdobyli pierwsze miejsce w Pomorskiej Lidze Debat w Gdańsku, organizowanej przez Instytut Debaty Publicznej. W przedsięwzięciu brało udział 16 szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza. Turnieje regionalne poprzedzały szkolenia.

W pierwszym etapie konkursu, kartuscy licealiści zmierzyli się z drużyną ZSZiO w Żukowie, a w drugiej części - z grupą z XX LO w Gdańsku. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, mimo to uczniowie z kartuskiego "ogólniaka", zwyciężyli pojedynek.

Finał debaty odbędzie się już 24 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. I LO zmierzy się tam ze zwycięzcami pozostałych turniejów regionalnych. Na zwycięzców czeka Puchar Pomorskiej Ligi Debat oraz nagrody rzeczowe.

oprac. Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.