Czeczewo. Spotkali się z Anną Czerwińską-Rydel

środa, 19 kwietnia 2017 r., 13:55
fot. nadesłane/Lucyna Reiter-Szczygieł

W Zespole Szkół w Czeczewie odbyło się spotkanie uczniów z pisarką Anną Czerwińską-Rydel, autorką serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży. Wizyta pisarki odbyła się z inicjatywy bibliotekarek - Hanny Pestka i Lucyny Reiter i było jedną z form promocji czytelnictwa wśród uczniów.

Anna Czerwińska-Rydel to autorka książek i powieści dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej. Jest także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Do jej powieści można zaliczyć takie tytuły jak: "Jaśnie Pan Pichon - rzecz o Fryderyku Chopinie", "W poszukiwaniu światła - opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie", czy też "Po drugiej stronie okna - opowieść o Januszu Korczaku".

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów, którzy przedstawiali swoje talenty muzyczne i wokalne. Po muzycznym wstępie pisarka zaczęła opowiadać o sobie i o swojej pasji. Autorka, zachęcając do przeczytania jej książek, przedstawiła wiele interesujących, a momentami zaskakujących faktów z życia bohaterów jej publikacji.

Z okazji spotkania przygotowana została wystawa prac uczniów, które stanowiły ilustrację do czytanych przez dzieci książek autorki.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie pozowali do zdjęć pamiątkowych z autorką, a także prosili o autografy.

oprac. Weronika Koszałka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.